Széchenyi 2020

Pilisi Pléh-Boy Kft. Eszközfejlesztése

Projekt címe: Pilisi Pléh-Boy Kft. Eszközfejlesztése

Projekt azonosítószáma: GINOP-1.2.9-20-2021-06100

Projekt bemutatása:
A Pilisi Pléh Boy Kft. az évek során rengeteg családi házat, sportlétesítményt, közintézmény kivitelezésében vett részt, amely során a beruházók minden egyes esetben nyitottak voltak cégünk innovációs megoldásaira, melynek segítéségével egy új, más jellegű, eltérő megjelenésű épületet tudtunk biztosítani az ügyfeleknek. Ennek megvalósításához azonban külföldi gyártók, nagyobb cégek segítéséget kellett kérnünk, hogy a gépparkunk segítségével megvalósíthassuk a kívánt megjelenést. Az általunk kifejlesztett technológiát, illetve az eddig megrendelt termékeket már önerőből, saját innovatív gépparkunk segítségével szeretnénk gyártani és forgalmazni.

A technológia folyamatát tekintve, egy 0.5mm-től 1,2 mm vastagságig terjedő alumínium lemezt munkálunk meg a megrendelő által kért színben, formában. A táblában, vagy tekercsben érkező lemez felületét kezeljük, előkészítjük a hengereléses megmunkáláshoz. Az alapanyagot a megfelelő méretre szabjuk egy automata gép segítségével attól függően, hogy milyen volumenű homlokzatra, tetőre szeretnénk alkalmazni. Következő lépésben egy, már teljesen automatizált gépbe helyezzük. Ennek során a gép hajlításokat, vagy adott profilra hajtást végez anyagon, mely biztosítja a kívánt merevséget. Ezt hívjuk vezérelt ütköztetett élhajlításnak, illetve falcolásnak. A lemezperemeket gyakran teljesen meghajlítják, pl. a táblaterv széleit. A szárak egymással párhuzamosak. Ezáltal vagy a kész munkadarab lesz összességében stabilabb, vagy élvédő jön létre. A falcokra gyakran azért is szükség van, hogy később ebbe beakasszanak egy másik munkadarabot. A falcolás és összenyomás két lépésben történik: az első lépésben a kezelő 30°-os szöget hajlít. Majd visszahelyezi a munkadarabot, és megfelelő szögbe nyomja. Falcolásról akkor beszélünk, ha a hajlítószárak között rés marad. Benyomáskor a ezek teljesen egymáshoz nyomódnak. A falcolás az úttól függ. A benyomás ellenben az erőtől. Ezután az így elkészült lemezeket, egy speciális eszköz segítségével, saját síkjukban hullámosan megtörjük ezzel kialakítva az egyedi megjelenést. Továbbá a felszerelés során nyitott fugás rendszert alkalmazunk, melynél a rések kitöltését egyedi színű anyagok felhasználásával alakítjuk ki, ezzel is növelve az egyedi megjelenést.

Fontos megjegyezni, hogy a fent említett teljesen automatizált gyártósorral nem csak ezt az egy adott típusú anyagmegmunkálást lehet végezni, hanem az alap bádogos funkcióktól kezdve, az egészen egyedi technikákig minden igényt kiszolgálnak. A vállalkozónak a számítástechnikai eszközre amiatt van szüksége mert azon keresztül végezné a cég adminisztratív feladatait ilyen például: árajánlat készítése, számlázás, átutalások, munkaszerződések készítése, teljesítési igazolások, szerződések készítése. Napjainkban egy vállalkozás nem tud informatikai eszköz nélkül működni.

Támogatás mértéke: 70%